Aktualności - Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności


30.03.2024 Poświęcenie pokarmów
W Wielka Sobotę zgromadziliśmy się razem na świetlicy na błogosławieństwie pokarmów. W przygotowaniu święconki z wielkim zaangażowaniem brały udział nasze Podopieczne, które po obrzędzie błogosławieństwa złożyły życzenia świąteczne ks. Proboszczowi, s. Dyrektor i s. Przełożonej.

25.03.2024 Warsztaty artystyczne
Nasze Dziewczęta po raz kolejny spotkały się na zajęciach  plastycznych. tym razem z p. Anią przygotowały z masy solnej figurki o  tematyce wielkanocnej: pisanki, zajączki i kurczaczki. Pięknie wykonane i  pomalowane będą piękną ozdoba na święta Wielkanocne.

19.03.2024 Imieniny s. Dyrektor
Tradycyjnie już w uroczystość św. Józefa świętowaliśmy imieniny s.  Dyrektor. Po Mszy Świętej w intencji solenizantki zgromadziliśmy się na  świetlicy, gdzie odbył się krótki montaż słowno- muzyczny. w cztery pory  roku, które przybyły złożyć życzenia i dary s. Dyrektor wcieliły się  nasze Podopieczne.

11.03.2024 Warsztaty artystyczne
Tym razem nasze podopieczne pod bacznym okiem, prowadzącej zajęcia  p. Aliny, próbowały swoich sił w szyciu. Przygoda z igłą i nitką okazała  się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Owocem tej pracy były zajączki,  które po uszyciu zostały ozdobione wg pomysłów i inwencji twórczej  naszych Dziewcząt.

08 luty 2024 Fitness i Seans Bajkowy
W czwartkowe przedpołudnie pod okiem naszej Pani Fizjoterapeutki chętne Dziewczęta uczestniczyły w gimnastyce przy muzyce. Następnym punktem programu był seans bajkowy ze słodkim poczęstunkiem.

07 luty 2024 Bal karnawałowy
Nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień balu karnawałowego. W tym roku królowały karnawałowe maski i piękne kreacje. Wszyscy bawili się wyśmienicie przy tanecznej muzyce i słodkim poczęstunku.

03 luty 2024 Warsztaty plastyczne
Kolejnym fascynującym punktem na naszej feryjnej mapie podróży były  warsztaty plastyczne- malowanie akwarelą pod okiem zaprzyjaźnionej z  nami p. Ani- terapeuty zajęciowego. Wszystkie pędzle poszły w ruch i  przy współpracy z profesjonalnymi farbami, korzystając ze wskazówek i  podpowiedzi p. Ani powstały piękne, barwne akwarele.

02 luty 2024 Trening społeczny
Kolejnym etapem naszej feryjnej podróży był trening społeczny  podczas którego Podopieczne gr. III mogły się wcielić w rolę klienta w  kilku sklepach, poćwiczyć decyzyjność i umiejętność dokonywania wyboru  oraz funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

31 styczeń 2024 Warsztaty mydlarskie
Kolejnym przystankiem na naszej feryjnej podróży były warsztaty  mydlarskie podczas których nasze Podopieczne mogły się wykazać  kreatywnością w łączeniu komponentów, barw i aromatów tworząc  niepowtarzalne, oryginalne mydełka zapachowe.

30 styczeń 2024 Wyjazd do kina i cukierni
W tym roku ferie zimowe rozpoczęliśmy od wyjazdu do kina na bajkę o sympatycznych stworkach "Mukliki" a po seansie korzystając ze sprzyjającej pogody odbyliśmy krótki spacer po wodzisławskim rynku zakończony wizytą w cukierni na degustacji gorącej czekolady.

15.01.2024 Przedstawienie teatralne
W poniedziałek 15 stycznia w nasze progi po raz kolejny zawitali aktorzy krakowskiej agencji artystycznej Metanoja. Tym razem nasze Podopieczne mogły zapoznać się z krakowskimi legendami i ciekawymi historiami dawnego Krakowa. Zostały też zaproszone do wspólnego śpiewu znanych krakowskich piosenek.

11.01.2024 Kulig zimowy
W czwartkowe przedpołudnie korzystając z pięknej zimowej aury nasze Podopieczne wraz z Opiekunami wybrały się do Ustronia na zimową wyprawę. Na miejscu czekały konne zaprzęgi, dzięki którym przy dźwięku dzwoneczków i radosnej muzyce mogłyśmy oglądać podczas jazdy piękne zimowe pejzaże. Po przejażdżce czekała na wszystkich pyszna, gorąca, zimowa herbata i pieczone kiełbaski a najbardziej zmarznięci mogli się ogrzać przy kominku.

29.12.2023 Warsztaty plastyczne i kolędowanie
Od 29.12 do 31.12 w naszym Domu gościliśmy Dziewczęta, które odprawiały swoje rekolekcje. W ramach rekreacji zaprosiły nasze Podopieczne na warsztaty plastyczne, zimowy spacer oraz wspólne kolędowanie przy żłóbku w parafialnym kościele.

23.12.2023 Wizyta duszpasterska
Tego roku wizyta duszpasterska w naszym Domu miała miejsce tuż przed samą Wigilią. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w kaplicy. po której księża przeszli z błogosławieństwem przez poszczególne grupy naszego Domu.

21.12.2023 Wyjazd do Bluszczowa
Po raz kolejny nasze Podopieczne otrzymały zaproszenie do zaprzyjaźnionego z naszym Domem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bluszczowie. Tym razem uczniowie kl. IV przygotowali "Opowieść Wigilijną" nie zabrakło również wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole i świątecznych upominków od św. Mikołaja.

7.12.2023 Przedstawienie teatralne
W czwartkowe popołudnie do naszego Domu po raz kolejny zawitała krakowska grupa teatralna. Tym razem nasze Podopieczne mogły przypomnieć sobie znaczenie świątecznych symboli np. choinki, opłatka. Na koniec przedstawienia wszyscy z zaangażowaniem włączyli się we wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

6.12.2023 Wizyta św. Mikołaja
Tego dnia w pięknej zimowej scenerii do naszego Domu  przybył długo oczekiwany Gość. Tym razem wizytę św. Mikołaja uświetniła również obecność Pani Zimy i wdzięcznych śnieżynek, które wykonały piękny taniec. Św. Mikołaj został przyjęty z ogromną radością i gromkimi brawami. Otrzymane prezenty wszystkich bardzo cieszyły, zwłaszcza nasze najmłodsze Podopieczne.

5.12.2023 Warsztaty kulinarne i plastyczne
W ramach warsztatów kulinarnych, korzystających z okazji  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nasze Podopieczne z radością  "zakasały rękawy" i przystąpiły do pieczenia i dekorowania pierników. W  ramach warsztatów plastycznych wykonały natomiast łańcuch choinkowy z  kolorowego papieru. W tym przedsięwzięciu towarzyszyły im panie  Opiekunki oraz Wolontariusze.

27.11.2023 Koncert Pieśni Patriotycznych
W poniedziałkowe popołudnie w naszym domu odbył się koncert w wykonaniu Wiesława Pyzalskiego, polskiego muzyka, multiinstrumentalisty, popularyzatora muzyki i historii Polski. Nasze Podopieczne z zaciekawieniem słuchały pieśni i z chęcią włączały się w wykonywanie utworów razem z artystą. Była to piękna lekcja historii i muzyki.

26.11.2023 Warsztaty Mikołajkowe
W niedzielne popołudnie w naszym domu gościliśmy Panie wolontariuszki, które przygotowały dla naszych Podopiecznych warsztaty artystyczne. W ich trakcie powstały piękne kolorowe bombki, choinki, gwiazdki, bałwanki oraz mikołaje, które będą zdobić nasze pomieszczenia w nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

23.11.2023 XX Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Pszowie
Chociaż dzień osób niepełnosprawnych przypada 3 grudnia korzystają z zaproszenia sekcji osób niepełnosprawnych "Radość Życia" nasze podopieczne w czwartkowe popołudnie udały się do Pszowa na koncert. Występowali m.in. Kobiety na walizkach, Uczestnicy warsztatów z Pszowa. Były wspólne tance konkursy i słodki poczęstunek. Nie zabrakło także podziękowania dla wolontariuszy oraz wielu wzruszeń i radości.  

31.10.2023 Bal Wszystkich Świętych
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w naszym domu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Nasze Podopieczne razem z Paniami Opiekunkami mogły wykazać się kreatywnością w doborze strojów. Oprócz zabawy tanecznej, był też konkurs poświęcony znajomości swoich patronów oraz inne liczne atrakcje.

20.10. 2023 Wizyta ks. bp. Marka Szkudło
W piątkowe popołudnie w ramach wizytacji kanonicznej parafii, w naszym domu gościł biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło. Nasze podopieczne uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup. Po Mszy Świętej mieszkanki miały także okazję porozmawiać z ks. Biskupem na swoich grupach.

13.10.2023 Teatrzyk
13 października w naszym Domu gościliśmy aktorów z Krakowa, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem teatralnym pt. " Rozśpiewani piraci". Nasze Podopieczne brały aktywny udział w przedstawieniu chętnie korzystając z zaproszenia aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

12.10.2023.  Muzyczny Most
12 października odbyła się kolejna już edycja spotkań " Muzyczny Most". Poza wspólną zabawą i dobrą muzyką była to też wyśmienita okazja do spotkania z osobami zaprzyjaźnionymi.

28.09.2023 Wyjazd do Katowic
Nasza grupa taneczna "Dziewczyny jak maliny" wzięła udział w VII Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób z Niepełnosprawnościami P.A.Sz.O. z N. Formacja taneczna z naszego Domu Wystąpiła w bardzo rytmicznym tańcu jako cheerleaderki. Występ bardzo się podobał publicznością zgromadzonej na widowni.

17.08.2023 Dzień Sportu
tego dnia nasze Mieszkanki mogły  wziąć udział w wielu różnych konkurencjach sportowych, tańcach  integracyjnych oraz różnych grach i zabawach. Dodatkową atrakcją był  pokaz baniek mydlanych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz  pizzy na zakończenie imprezy.

9.08.2023 Wyjazd do kina i lody
W sierpniowe przedpołudnie nasze Podopieczne wybrały się do kina "Pegaz" w Wodzisławskim Centrum Kultury na bajkę Titina. Po seansie na wszystkich czekały pyszne lody w cukierni "Jagódka".

22-26.07.2023 Wyjazd do Wielkiej Wsi
Grupa naszych Podopiecznych w tegoroczne wakacje gościnnie udała się do DPSu w Wielkiej Wsi. Po drodze nasze mieszkanki zwiedziły ZOO w Legnicy. Z Wielkiej Wsi gdzie korzystały z gościnności naszych Sióstr wyjeżdżały jeszcze do Parku Krasnoludków w Nowej Soli, Sanktuarium w Rokitnie, do Świebodzina i do Poznania. Kilkudniowa wyprawa z licznymi atrakcjami na długo zapadła w pamięci naszych Podopiecznych.

24.07.2023 Wyjazd do kina i McDonald's
Cztery Przedstawicielki Gr. II udały się z P. opiekunką do kina na bajkę "Wróżka Różka". Piękna bajka z pouczającym morałem wszystkim przypadła do gustu. Po seansie nasze Podopieczne udały się do McDonald's. na poczęstunek.

18.07.2023 Wyjazd ma basen
Korzystając z uprzejmości Rodziny zaprzyjaźnionej nasze Podopieczne mogły po raz kolejny skorzystać z basenu i serdecznej gościnności w pięknym ogrodzie naszych Gospodarzy.

20.06.2023 Teatr Eden
W czerwcowe popołudnie w naszym domu po raz kolejny gościliśmy aktorów chrześcijańskiego teatru Eden, tym razem z przedstawieniem teatralnym "Niespodzianka od serca" traktującym o dobroci i wzajemnym poświęceniu.
 

06.06.2023 r. XIX Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
Nasze Podopieczne po solidnym treningu pod okiem naszej pani fizjoterapeutki wzięły udział w kolejnej już Olimpiadzie. Bardzo chętnie i z zaangażowaniem wzięły udział w 16 konkurencjach sportowych. Do domu wróciły z pucharem i medalami w bardzo dobrym humorze.

04.06.2023 r. Święto Rodziny
W niedzielne popołudnie w pierwszą niedzielę czerwca zgodnie z tradycją naszego Domu odbyło się Święto Rodziny. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli najpierw inscenizację: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu naszych Podopiecznych potem mogli spędzić wspólnie czas przy kawie i ciastku lub wyjść na spacer do ogrodu.

01.06.2023 r. Dzień Dziecka.
Tegoroczny Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnych zabaw ruchowych  i tanecznych z naszym gościem specjalnym Myszką Miki. Dla chętnych były też stoiska z malowaniem twarzy, zaplatania warkoczyków. Można było skorzystać również ze zjeżdżalni w kształcie statku pirackiego, spróbować pysznej cukrowej waty, zjeść kiełbaskę z grilla i potańczyć przy muzyce rytmicznej.  

31.05.2023 r. Wyjazd na Trzy Wzgórza.
Korzystając z pięknej majowej pogody Mieszkanki grupy II udały się wraz z Paniami Opiekunkami na Trzy Wzgórza gdzie mogły skorzystać z miejscowych atrakcji i słodkiego poczęstunku.

19.05.2023 r. Wyjazd do Tarnowskich Gór.
Tego dnia Przedstawicielki  grupy II udały się z wizytą do Mamy jednej z naszych Podopiecznych, która przebywa w Tarnowskich Górach. Nasze Podopieczne bardzo miło spędziły czas w towarzystwie Pani Barbary, a potem mogły skorzystać z atrakcji pobliskim placu zabaw.

11.05.2023 r. Wyjazd do Kucykolandii.
Grupa III udała się na zajęcia sensoryczne do Kucykolandii w Marklowicach. Każda chętna Podopieczna mogła pogłaskać kucyka o wdzięcznym imieniu Kasztanka, poczesać go, nakarmić. Poza kucykami nasze Mieszkanki widziały również kozę Balbinę i inne zwierzęta  z odwiedzonego przez nie gospodarstwa agroturystycznego. Potem odbył się poczęstunek w McDonald's.

18.04.2023 r. Pogrzeb Pani Agnieszki Fukała.
18.IV w parafii Św. Jacka w Radostowach odbyło się ostatnie pożegnanie naszej Mieszkanki P. Agnieszki Fukała, która zmarła w wieku 79 lat. W pogrzebie uczestniczyły nasze Siostry, Mieszkanki, Pracownicy i parafianie radostowskiej parafii. Ciało P. Agnieszki spoczęło na miejscowym cmentarzu w rodzinnym grobowcu.
 

08.04.2023 r. Poświęcenie Pokarmów.
Zgodni z Wielkanocna Tradycją w naszym Domu w Wielką Sobotę odbyło się poświęcenie pokarmów. Masze Podopieczne korzystając z obecności Ks. Wikarego Dawida Drobisz złożyły na jego ręce życzenia świąteczne dla wszystkich księży posługujących w naszej parafii. Złożyły tez życzenia S. Dyrektor i S. Przełożonej.

03.04.2023 r. Warsztaty plastyczne
Trwając w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne Masze Mieszkanki wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych i prowadzonych przez naszą panią wolontariusz Alicję i naszego terapeutę zajęciowego P. Zuzannę. Chętne Podopieczne wykonały z pomocą Pań bardzo sympatyczne, wielkanocne zajęcia.

27.03.2023 r. Bierzmowanie Klaudii Wochnik.
27.III. nasza Mieszkanka przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania w parafii Świętego Ducha w Wodzisławiu Śląskim. Mszę Św. przewodniczył i sakramentu udzielił bp pomocniczy Archidiecezji Katowickiej  Marek Szkudło.

25.03.2023 r. 50-te urodziny P. Marii Kubala.
Z okazji 50-tych urodzin P. Marii Kubala w świetlicy naszego Domu odbyło się przyjęcie urodzinowe. Zaproszeni gości i nasi domownicy w bardzo miłej atmosferze i przy urodzinowym torcie spędzili czas z czcigodną Jubilatką.

18.03.2023 r. Imieniny S. Dyrektor
W sobotnie przedpołudnie nasze Mieszkanki zgromadziły się na świetlicy by tam w obecności S. Dyrektor przedstawić krótki montaż słowno-muzyczny dedykowany naszej solenizantce. Następnie wszyscy udali się do kaplicy naszego domu gdzie w intencji S. Dyrektor była odprawiona Msza Święta. Ostatnim etapem wspólnego świętowania był słodki poczęstunek.

16.02.2023 r.  Pożegnanie Angeliki Kowalczyk
W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie Mieszkanki grupy 2 Angeliki Kowalczyk, która opuściła nasz Dom. W serdeczniej pamięci zachowany wszystkie spędzone razem chwile i życzymy Angelice samych radosnych chwil w nowym Domu.

15.02.2023 r. XX Maskowy Bal Karnawałowy.
Korzystając z zaproszenia Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Św. Hiacynty i Franciszka oraz Ośrodka Wsparcia „Perła” nasze Mieszkanki mogły wziąć udział w XX maskowym Balu Karnawałowym. W programie balu oprócz świetnej muzyki i pysznego poczęstunku  odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie. W kategorii najpiękniejszy strój kobiecy wygrała nasza Podopieczna Joanna Lipok za przebranie wróżki.  

14.02.2023 r. Wyjazd na sanki do Wisły.
Korzystając z zimowej aury nasze Podopieczne wybrały się wraz z opiekunami do Wisły na stoki. Po zabawie na stoku śnieżnym wszyscy mogli ogrzać się przy gorącej czekoladzie z bita śmietaną. A w drodze powrotnej posilić się znakomitą pizzą w Czyżowicach.

13.02.2023 r. Teatr Eden – Przedstawienie teatralne „Wieża do nieba”.
Tym razem aktorzy z Wieliczki przedstawili naszym Podopiecznym historię króla, który zbudowała wieżę aż do nieba. Mieszkanki skorzystały z zaproszenia aktorów i same włączyły się momentami w spektakl pomagając budowniczemu Maćkowi w remoncie wieży. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

16.02.2023 r.  Pożegnanie Angeliki Kowalczyk
W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie Mieszkanki grupy 2 Angeliki Kowalczyk, która opuściła nasz Dom. W serdeczniej pamięci zachowany wszystkie spędzone razem chwile i życzymy Angelice samych radosnych chwil w nowym Domu.

15.02.2023 r. XX Maskowy Bal Karnawałowy.
Korzystając z zaproszenia Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Św. Hiacynty i Franciszka oraz Ośrodka Wsparcia „Perła” nasze Mieszkanki mogły wziąć udział w XX maskowym Balu Karnawałowym. W programie balu oprócz świetnej muzyki i pysznego poczęstunku  odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie. W kategorii najpiękniejszy strój kobiecy wygrała nasza Podopieczna Joanna Lipok za przebranie wróżki.  
 

14.02.2023 r. Wyjazd na sanki do Wisły.
Korzystając z zimowej aury nasze Podopieczne wybrały się wraz z opiekunami do Wisły na stoki. Po zabawie na stoku śnieżnym wszyscy mogli ogrzać się przy gorącej czekoladzie z bita śmietaną. A w drodze powrotnej posilić się znakomitą pizzą  w Czyżowicach.

13.02.2023 r. Teatr Eden – Przedstawienie teatralne „Wieża do nieba”.
Tym razem aktorzy z Wieliczki przedstawili naszym Podopiecznym historię króla, który zbudowała wieżę aż do nieba. Mieszkanki skorzystały z zaproszenia aktorów i same włączyły się momentami w spektakl pomagając budowniczemu Maćkowi w remoncie wieży. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.
 

26.01.2023 r. Wyjazd do kina i McDonald's.
W ferie zimowe Mieszkanki naszego Domu udały się do kina na bajkę Yuku i magiczny kwiat to repertuar dla młodszych Podopiecznych. Natomiast starsze Mieszkanki obejrzały z przyjemnością film familijny pod tytułem: ”King – mój przyjaciel lew”. Po seansie obie grupy udały się do McDonald's.

22.01.2023 r. Ferie zimowe.
Korzystając z uroków zimy i trwających ferii zimowych nasze Mieszkanki mogły kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Dzięki dużej ilości śniegu powstały nie tylko sympatyczne bałwanki ale też inne budowle.

19.01.2023 r. Zabawa Karnawałowa.
W czwartkowe przedpołudnie w naszym Domu odbyła się karnawałowa zabawa. Piękne karnawałowe przebrania, taneczna muzyka i słodki poczęstunek to tylko niektóre z okazji tego dnia. Nie zabrakło też ciekawych konkursów i zabaw integracyjnych.

09.01.2023 r. Wyjazd do Bluszczowa.
Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bluszczowie nasze Podopieczne mogły wziąć udział w zajęciach umuzykalniających. Po wspólnym muzykowaniu zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

17.12.2022 r. Wizyta duszpasterska - kolęda.
W sobotnie popołudnie w naszej domowej kaplicy zgromadziliśmy się wspólnie razem  z Duszpasterzami naszej parafii: Ks. Proboszcz Eugeniusz Króliczek oraz z Księżmi Wikarymi Mateuszem Rzepką i Dawidem Drobiszem aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszego Domu. Po modlitwie każda z grup przyjęła Księży na swojej świetlicy.

13.12.2022 r. Zajęcia w ramach projektu AHE pt „Samotność w okresie świątecznym”
Tym razem w ramach projektu „samotność w okresie świątecznym” Studenci Pierwszego Roku Pedagogiki Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi Filii w Wodzisławiu Śląskim zaprosili nasze Podopieczne do wspólnych zajęć kulinarnych. Celem zajęć było przyozdobienie pierników świątecznych. Podopieczne słuchy też świątecznych piosenek i rozmawiały o tradycjach świątecznych w swoich Rodzinach.

07.12.2022 r. Zajęcia w ramach projektu AHE pt „Samotność w okresie świątecznym”
W ramach projektu „Samotność w okresie świątecznym” Studenci Pierwszego Roku Pedagogiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Filii w Wodzisławiu Śląskim zaprosili nasze Podopieczne do wspólnych zajęć. Razem wykonali ozdoby świąteczne, które późnej przyozdobiły nasze choinki.
 

22.11.2022 r. Teatrzyk Eden „Legenda o Świętym Mikołaju”
Tego dnia nasz Dom po raz kolejne odwiedzili aktorzy Teatru Eden Z Wieliczki. Tym razem przybliżyli naszym podopiecznym postać biskupa Świętego Mikołaja. Dziewczęta jak zwykle aktywnie włączyły się w przedstawienie i na koniec w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju.
 

19.11.2022 r. „Zimowe warsztaty”
Nasze dziewczęta korzystając z uprzejmości Pani Wolontariusz Aliny wzięły udział w warsztatach plastycznych o tematyce zimowej. Wspólnie z Panią Aliną wykonały piękne zimowe bałwany.

05.12.2022 r. Wizyta Świętego Mikołaja.
W poniedziałek popołudniu do naszego Domu przybył długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Na początek spotkania dziewczęta przygotowały krótki występ artystyczny, po którym Święty Mikołaj wręczył wszystkim prezenty.
01.11.2022 r. Wszystkich Świętych.
Tego uroczystego dnia część naszych Podopiecznych wzięła udział w nabożeństwie uroczystych Nieszporów w kościele parafialnym oraz w procesji na parafialne cmentarze, gdzie mogły włączyć się w modlitwę za zmarłych Parafian oraz za nasze zmarłe Siostry i Mieszkanki.

27.10.2022 r.  Koncert Muzyczny Most.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbył się koncert Muzyczny Most zorganizowany przez Stowarzyszenie Radlińska Przystań. Wśród wykonawców znalazł się zespół muzyczny Luz & Blues Live Band oraz inne zespoły taneczne. Oprócz słuchania znanych utworów muzycznych nasze Podopieczne mogły również potańczyć oraz spotkać się z uczestnikami innych ośrodków wsparcia. Całość imprezy zwieńczył słodki poczęstunek.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego