Aktualności - Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Wodzisławiu

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności


27.11.2023 Koncert Pieśni Patriotycznych
W poniedziałkowe popołudnie w naszym domu odbył się koncert w wykonaniu Wiesława Pyzalskiego, polskiego muzyka, multiinstrumentalisty, popularyzatora muzyki i historii Polski. Nasze Podopieczne z zaciekawieniem słuchały pieśni i z chęcią włączały się w wykonywanie utworów razem z artystą. Była to piękna lekcja historii i muzyki.

26.11.2023 Warsztaty Mikołajkowe
W niedzielne popołudnie w naszym domu gościliśmy Panie wolontariuszki, które przygotowały dla naszych Podopiecznych warsztaty artystyczne. W ich trakcie powstały piękne kolorowe bombki, choinki, gwiazdki, bałwanki oraz mikołaje, które będą zdobić nasze pomieszczenia w nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

23.11.2023 XX Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Pszowie
Chociaż dzień osób niepełnosprawnych przypada 3 grudnia korzystają z zaproszenia sekcji osób niepełnosprawnych "Radość Życia" nasze podopieczne w czwartkowe popołudnie udały się do Pszowa na koncert. Występowali m.in. Kobiety na walizkach, Uczestnicy warsztatów z Pszowa. Były wspólne tance konkursy i słodki poczęstunek. Nie zabrakło także podziękowania dla wolontariuszy oraz wielu wzruszeń i radości.  

31.10.2023 Bal Wszystkich Świętych
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w naszym domu odbył się Bal Wszystkich Świętych. Nasze Podopieczne razem z Paniami Opiekunkami mogły wykazać się kreatywnością w doborze strojów. Oprócz zabawy tanecznej, był też konkurs poświęcony znajomości swoich patronów oraz inne liczne atrakcje.

20.10. 2023 Wizyta ks. bp. Marka Szkudło
W piątkowe popołudnie w ramach wizytacji kanonicznej parafii, w naszym domu gościł biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej Marek Szkudło. Nasze podopieczne uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Biskup. Po Mszy Świętej mieszkanki miały także okazję porozmawiać z ks. Biskupem na swoich grupach.

13.10.2023 Teatrzyk
13 października w naszym Domu gościliśmy aktorów z Krakowa, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem teatralnym pt. " Rozśpiewani piraci". Nasze Podopieczne brały aktywny udział w przedstawieniu chętnie korzystając z zaproszenia aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

12.10.2023.  Muzyczny Most
12 października odbyła się kolejna już edycja spotkań " Muzyczny Most". Poza wspólną zabawą i dobrą muzyką była to też wyśmienita okazja do spotkania z osobami zaprzyjaźnionymi.

28.09.2023 Wyjazd do Katowic
Nasza grupa taneczna "Dziewczyny jak maliny" wzięła udział w VII Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób z Niepełnosprawnościami P.A.Sz.O. z N. Formacja taneczna z naszego Domu Wystąpiła w bardzo rytmicznym tańcu jako cheerleaderki. Występ bardzo się podobał publicznością zgromadzonej na widowni.

17.08.2023 Dzień Sportu
tego dnia nasze Mieszkanki mogły  wziąć udział w wielu różnych konkurencjach sportowych, tańcach  integracyjnych oraz różnych grach i zabawach. Dodatkową atrakcją był  pokaz baniek mydlanych. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz  pizzy na zakończenie imprezy.

9.08.2023 Wyjazd do kina i lody
W sierpniowe przedpołudnie nasze Podopieczne wybrały się do kina "Pegaz" w Wodzisławskim Centrum Kultury na bajkę Titina. Po seansie na wszystkich czekały pyszne lody w cukierni "Jagódka".

22-26.07.2023 Wyjazd do Wielkiej Wsi
Grupa naszych Podopiecznych w tegoroczne wakacje gościnnie udała się do DPSu w Wielkiej Wsi. Po drodze nasze mieszkanki zwiedziły ZOO w Legnicy. Z Wielkiej Wsi gdzie korzystały z gościnności naszych Sióstr wyjeżdżały jeszcze do Parku Krasnoludków w Nowej Soli, Sanktuarium w Rokitnie, do Świebodzina i do Poznania. Kilkudniowa wyprawa z licznymi atrakcjami na długo zapadła w pamięci naszych Podopiecznych.

24.07.2023 Wyjazd do kina i McDonald's
Cztery Przedstawicielki Gr. II udały się z P. opiekunką do kina na bajkę "Wróżka Różka". Piękna bajka z pouczającym morałem wszystkim przypadła do gustu. Po seansie nasze Podopieczne udały się do McDonald's. na poczęstunek.

18.07.2023 Wyjazd ma basen
Korzystając z uprzejmości Rodziny zaprzyjaźnionej nasze Podopieczne mogły po raz kolejny skorzystać z basenu i serdecznej gościnności w pięknym ogrodzie naszych Gospodarzy.

20.06.2023 Teatr Eden
W czerwcowe popołudnie w naszym domu po raz kolejny gościliśmy aktorów chrześcijańskiego teatru Eden, tym razem z przedstawieniem teatralnym "Niespodzianka od serca" traktującym o dobroci i wzajemnym poświęceniu.
 

06.06.2023 r. XIX Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych
Nasze Podopieczne po solidnym treningu pod okiem naszej pani fizjoterapeutki wzięły udział w kolejnej już Olimpiadzie. Bardzo chętnie i z zaangażowaniem wzięły udział w 16 konkurencjach sportowych. Do domu wróciły z pucharem i medalami w bardzo dobrym humorze.

04.06.2023 r. Święto Rodziny
W niedzielne popołudnie w pierwszą niedzielę czerwca zgodnie z tradycją naszego Domu odbyło się Święto Rodziny. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli najpierw inscenizację: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu naszych Podopiecznych potem mogli spędzić wspólnie czas przy kawie i ciastku lub wyjść na spacer do ogrodu.

01.06.2023 r. Dzień Dziecka.
Tegoroczny Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnych zabaw ruchowych  i tanecznych z naszym gościem specjalnym Myszką Miki. Dla chętnych były też stoiska z malowaniem twarzy, zaplatania warkoczyków. Można było skorzystać również ze zjeżdżalni w kształcie statku pirackiego, spróbować pysznej cukrowej waty, zjeść kiełbaskę z grilla i potańczyć przy muzyce rytmicznej.  

31.05.2023 r. Wyjazd na Trzy Wzgórza.
Korzystając z pięknej majowej pogody Mieszkanki grupy II udały się wraz z Paniami Opiekunkami na Trzy Wzgórza gdzie mogły skorzystać z miejscowych atrakcji i słodkiego poczęstunku.

19.05.2023 r. Wyjazd do Tarnowskich Gór.
Tego dnia Przedstawicielki  grupy II udały się z wizytą do Mamy jednej z naszych Podopiecznych, która przebywa w Tarnowskich Górach. Nasze Podopieczne bardzo miło spędziły czas w towarzystwie Pani Barbary, a potem mogły skorzystać z atrakcji pobliskim placu zabaw.

11.05.2023 r. Wyjazd do Kucykolandii.
Grupa III udała się na zajęcia sensoryczne do Kucykolandii w Marklowicach. Każda chętna Podopieczna mogła pogłaskać kucyka o wdzięcznym imieniu Kasztanka, poczesać go, nakarmić. Poza kucykami nasze Mieszkanki widziały również kozę Balbinę i inne zwierzęta  z odwiedzonego przez nie gospodarstwa agroturystycznego. Potem odbył się poczęstunek w McDonald's.

18.04.2023 r. Pogrzeb Pani Agnieszki Fukała.
18.IV w parafii Św. Jacka w Radostowach odbyło się ostatnie pożegnanie naszej Mieszkanki P. Agnieszki Fukała, która zmarła w wieku 79 lat. W pogrzebie uczestniczyły nasze Siostry, Mieszkanki, Pracownicy i parafianie radostowskiej parafii. Ciało P. Agnieszki spoczęło na miejscowym cmentarzu w rodzinnym grobowcu.
 

08.04.2023 r. Poświęcenie Pokarmów.
Zgodni z Wielkanocna Tradycją w naszym Domu w Wielką Sobotę odbyło się poświęcenie pokarmów. Masze Podopieczne korzystając z obecności Ks. Wikarego Dawida Drobisz złożyły na jego ręce życzenia świąteczne dla wszystkich księży posługujących w naszej parafii. Złożyły tez życzenia S. Dyrektor i S. Przełożonej.

03.04.2023 r. Warsztaty plastyczne
Trwając w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne Masze Mieszkanki wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych i prowadzonych przez naszą panią wolontariusz Alicję i naszego terapeutę zajęciowego P. Zuzannę. Chętne Podopieczne wykonały z pomocą Pań bardzo sympatyczne, wielkanocne zajęcia.

27.03.2023 r. Bierzmowanie Klaudii Wochnik.
27.III. nasza Mieszkanka przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania w parafii Świętego Ducha w Wodzisławiu Śląskim. Mszę Św. przewodniczył i sakramentu udzielił bp pomocniczy Archidiecezji Katowickiej  Marek Szkudło.

25.03.2023 r. 50-te urodziny P. Marii Kubala.
Z okazji 50-tych urodzin P. Marii Kubala w świetlicy naszego Domu odbyło się przyjęcie urodzinowe. Zaproszeni gości i nasi domownicy w bardzo miłej atmosferze i przy urodzinowym torcie spędzili czas z czcigodną Jubilatką.

18.03.2023 r. Imieniny S. Dyrektor
W sobotnie przedpołudnie nasze Mieszkanki zgromadziły się na świetlicy by tam w obecności S. Dyrektor przedstawić krótki montaż słowno-muzyczny dedykowany naszej solenizantce. Następnie wszyscy udali się do kaplicy naszego domu gdzie w intencji S. Dyrektor była odprawiona Msza Święta. Ostatnim etapem wspólnego świętowania był słodki poczęstunek.

16.02.2023 r.  Pożegnanie Angeliki Kowalczyk
W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie Mieszkanki grupy 2 Angeliki Kowalczyk, która opuściła nasz Dom. W serdeczniej pamięci zachowany wszystkie spędzone razem chwile i życzymy Angelice samych radosnych chwil w nowym Domu.

15.02.2023 r. XX Maskowy Bal Karnawałowy.
Korzystając z zaproszenia Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Św. Hiacynty i Franciszka oraz Ośrodka Wsparcia „Perła” nasze Mieszkanki mogły wziąć udział w XX maskowym Balu Karnawałowym. W programie balu oprócz świetnej muzyki i pysznego poczęstunku  odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie. W kategorii najpiękniejszy strój kobiecy wygrała nasza Podopieczna Joanna Lipok za przebranie wróżki.  

14.02.2023 r. Wyjazd na sanki do Wisły.
Korzystając z zimowej aury nasze Podopieczne wybrały się wraz z opiekunami do Wisły na stoki. Po zabawie na stoku śnieżnym wszyscy mogli ogrzać się przy gorącej czekoladzie z bita śmietaną. A w drodze powrotnej posilić się znakomitą pizzą w Czyżowicach.

13.02.2023 r. Teatr Eden – Przedstawienie teatralne „Wieża do nieba”.
Tym razem aktorzy z Wieliczki przedstawili naszym Podopiecznym historię króla, który zbudowała wieżę aż do nieba. Mieszkanki skorzystały z zaproszenia aktorów i same włączyły się momentami w spektakl pomagając budowniczemu Maćkowi w remoncie wieży. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

16.02.2023 r.  Pożegnanie Angeliki Kowalczyk
W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie Mieszkanki grupy 2 Angeliki Kowalczyk, która opuściła nasz Dom. W serdeczniej pamięci zachowany wszystkie spędzone razem chwile i życzymy Angelice samych radosnych chwil w nowym Domu.

15.02.2023 r. XX Maskowy Bal Karnawałowy.
Korzystając z zaproszenia Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka Św. Hiacynty i Franciszka oraz Ośrodka Wsparcia „Perła” nasze Mieszkanki mogły wziąć udział w XX maskowym Balu Karnawałowym. W programie balu oprócz świetnej muzyki i pysznego poczęstunku  odbył się konkurs na najpiękniejsze przebranie. W kategorii najpiękniejszy strój kobiecy wygrała nasza Podopieczna Joanna Lipok za przebranie wróżki.  
 

14.02.2023 r. Wyjazd na sanki do Wisły.
Korzystając z zimowej aury nasze Podopieczne wybrały się wraz z opiekunami do Wisły na stoki. Po zabawie na stoku śnieżnym wszyscy mogli ogrzać się przy gorącej czekoladzie z bita śmietaną. A w drodze powrotnej posilić się znakomitą pizzą  w Czyżowicach.

13.02.2023 r. Teatr Eden – Przedstawienie teatralne „Wieża do nieba”.
Tym razem aktorzy z Wieliczki przedstawili naszym Podopiecznym historię króla, który zbudowała wieżę aż do nieba. Mieszkanki skorzystały z zaproszenia aktorów i same włączyły się momentami w spektakl pomagając budowniczemu Maćkowi w remoncie wieży. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.
 

26.01.2023 r. Wyjazd do kina i McDonald's.
W ferie zimowe Mieszkanki naszego Domu udały się do kina na bajkę Yuku i magiczny kwiat to repertuar dla młodszych Podopiecznych. Natomiast starsze Mieszkanki obejrzały z przyjemnością film familijny pod tytułem: ”King – mój przyjaciel lew”. Po seansie obie grupy udały się do McDonald's.

22.01.2023 r. Ferie zimowe.
Korzystając z uroków zimy i trwających ferii zimowych nasze Mieszkanki mogły kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Dzięki dużej ilości śniegu powstały nie tylko sympatyczne bałwanki ale też inne budowle.

19.01.2023 r. Zabawa Karnawałowa.
W czwartkowe przedpołudnie w naszym Domu odbyła się karnawałowa zabawa. Piękne karnawałowe przebrania, taneczna muzyka i słodki poczęstunek to tylko niektóre z okazji tego dnia. Nie zabrakło też ciekawych konkursów i zabaw integracyjnych.

09.01.2023 r. Wyjazd do Bluszczowa.
Korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bluszczowie nasze Podopieczne mogły wziąć udział w zajęciach umuzykalniających. Po wspólnym muzykowaniu zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

17.12.2022 r. Wizyta duszpasterska - kolęda.
W sobotnie popołudnie w naszej domowej kaplicy zgromadziliśmy się wspólnie razem  z Duszpasterzami naszej parafii: Ks. Proboszcz Eugeniusz Króliczek oraz z Księżmi Wikarymi Mateuszem Rzepką i Dawidem Drobiszem aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszego Domu. Po modlitwie każda z grup przyjęła Księży na swojej świetlicy.

13.12.2022 r. Zajęcia w ramach projektu AHE pt „Samotność w okresie świątecznym”
Tym razem w ramach projektu „samotność w okresie świątecznym” Studenci Pierwszego Roku Pedagogiki Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi Filii w Wodzisławiu Śląskim zaprosili nasze Podopieczne do wspólnych zajęć kulinarnych. Celem zajęć było przyozdobienie pierników świątecznych. Podopieczne słuchy też świątecznych piosenek i rozmawiały o tradycjach świątecznych w swoich Rodzinach.

07.12.2022 r. Zajęcia w ramach projektu AHE pt „Samotność w okresie świątecznym”
W ramach projektu „Samotność w okresie świątecznym” Studenci Pierwszego Roku Pedagogiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Filii w Wodzisławiu Śląskim zaprosili nasze Podopieczne do wspólnych zajęć. Razem wykonali ozdoby świąteczne, które późnej przyozdobiły nasze choinki.
 

22.11.2022 r. Teatrzyk Eden „Legenda o Świętym Mikołaju”
Tego dnia nasz Dom po raz kolejne odwiedzili aktorzy Teatru Eden Z Wieliczki. Tym razem przybliżyli naszym podopiecznym postać biskupa Świętego Mikołaja. Dziewczęta jak zwykle aktywnie włączyły się w przedstawienie i na koniec w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę o Świętym Mikołaju.
 

19.11.2022 r. „Zimowe warsztaty”
Nasze dziewczęta korzystając z uprzejmości Pani Wolontariusz Aliny wzięły udział w warsztatach plastycznych o tematyce zimowej. Wspólnie z Panią Aliną wykonały piękne zimowe bałwany.

05.12.2022 r. Wizyta Świętego Mikołaja.
W poniedziałek popołudniu do naszego Domu przybył długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Na początek spotkania dziewczęta przygotowały krótki występ artystyczny, po którym Święty Mikołaj wręczył wszystkim prezenty.
01.11.2022 r. Wszystkich Świętych.
Tego uroczystego dnia część naszych Podopiecznych wzięła udział w nabożeństwie uroczystych Nieszporów w kościele parafialnym oraz w procesji na parafialne cmentarze, gdzie mogły włączyć się w modlitwę za zmarłych Parafian oraz za nasze zmarłe Siostry i Mieszkanki.

27.10.2022 r.  Koncert Muzyczny Most.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbył się koncert Muzyczny Most zorganizowany przez Stowarzyszenie Radlińska Przystań. Wśród wykonawców znalazł się zespół muzyczny Luz & Blues Live Band oraz inne zespoły taneczne. Oprócz słuchania znanych utworów muzycznych nasze Podopieczne mogły również potańczyć oraz spotkać się z uczestnikami innych ośrodków wsparcia. Całość imprezy zwieńczył słodki poczęstunek.
 
14.10.2022 Teatrzyk
 
Tym razem nasze Podopieczne mogły oglądać występ krakowskiej grupy teatralnej „ Jawi – art”. Przedstawienie traktowało o wartości bajki i bardzo podobało się zebranej publiczności. Aktorzy otrzymali gromkie brawa i zaproszenie z kolejnym przedstawieniem.


 

25.09.2022 Jubileusz Parafii MB Wszechpośredniczki Łask 70 - lecie
 
Kolejny okrągły Jubileusz naszej Parafii rozpoczął się uroczystą Mszą św. o godz. 9.30. Po południu na parkingu przy kościele odbyła się druga część uroczystości mianowicie festyn pełen atrakcji: występów muzycznych, konkursów. Festyn był wspaniałą okazją do integracji naszych Podopiecznych ze społecznością lokalną.
 

19.09.2022 Koncert Patriotyczny Gorzyce
 
Z okazji 100 – lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski nasze Podopieczne mogły wysłuchać koncertu patriotycznego, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Na scenie wystąpili m. in. Zespół muzyczno – taneczny Vladislavia oraz inni artyści.
 

15.09.2022 Festyn rekreacyjno – integracyjny „ Biesiada bez barier” Powiatowy Ośrodek Wsparcia Perła
 
Nasze Podopieczne dzięki gościnności POW Perła uczestniczyły w festynie pełnym atrakcji. Brały udział w zabawie tanecznej prowadzonej przez Zespół Coral oraz w szerokiej gamie zabaw i koncertów.
 

11.09.2022 Piesza Pielgrzymka do Pszowa
 
Nasze Dziewczęta uczestniczyły w kolejnej już organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce do Matki Bożej Uśmiechniętej. Mimo nieprzychylnej pogody z modlitwą i śpiewem na ustach wszyscy pątnicy szczęśliwie dotarli do Pszowskiego Sanktuarium gdzie uczestniczyli we Mszy św. i nabożeństwie.
 

14.08.2022r Dożynki dla Osób Niepełnosprawnych w Świerklanach
 
W sierpniową niedziele nasze Dziewczęta bawiły się na dożynkach dla osób niepełnosprawnych. Zabawa taneczna prowadzona przez DJ zachęciła wszystkich do wspólnego tańca. W przerwie wszyscy mogli się delektować pieczona kiełbaską i smacznym ciastem.
 

09.08.2022 Aquapark w Żorach
 
Cztery Podopieczne Grupy III wraz z Paniami opiekunkami były w aquaparku w Żorach, dodatkowa atrakcja w drodze powrotnej była wizyta McDonald’s.
04.08.2022 Gitarowy recital
Tego dnia nasz dom odwiedził Pan Wojciech z gitarą, znane polskie przeboje wszystkim się podobały. Podopieczne nagrodziły wykonawcę gromkimi brawami.
19.07.2022 Dykoteka
Dyskoteka tradycyjnie miała miejsce w naszej domowej świetlicy. Oprócz słodkiego poczęstunku i tanecznych rytmów wszystkim tradycyjnie towarzyszył dobry humor.
15.07.2022 r Krakowski Teatr Biblijny
Tym razem aktorzy Krakowskiego Teatru biblijnego przedstawili naszym Podopiecznym postać biblijnego Jonasza. historia i burzliwe perypetie Proroka przedstawione w dosyć humorystyczny sposób bardzo spodobały się widowni. Przestawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.
02.07.2022r. Basen
Podopieczne Grupy I i Grupy III wraz z Paniami opiekunkami korzystając z zaproszenia naszej Rodziny Zaprzyjaźnionej mogły skorzystać z basenu ogrodowego i pięknego otoczenia. Dziewczęta poza kąpielą mogły również pograć w piłkę plażowa i pobawić się z sympatycznym kotem Frankiem. Nie zabrakło również lodów i słodkiego poczęstunku.
28.06.2022 r. Wyjazd Gr III
Grupa III wybrała się na wakacyjny wyjazd wraz z Paniami opiekunkami, na pizzę, lody i wesołe miasteczko. Podopieczne spacerowały tez po wodzisławskim rynku i parku miejskim, gdzie z radością karmiły łabędzie.
23.06.2022 Oktawa Bożego Ciała
Nasze najmłodsze Podopieczne, które w tym roku uczestniczyły w I Komunii Świętej tego dnia wzięły udział we Mszy Św. i Procesji Eucharystycznej, tradycyjnie sypiąc kwiaty.
14 czerwca 2022 Wyjazd na basen
Dziewczęta z gr. II wraz z Paniami opiekunkami mogły skorzystać z basenu w Gorzycach.
07 czerwca 2022 Teatrzyk „Eden”
Tym razem nasze Podopieczne mogły obejrzeć historię samotnego bogacza. Dziewczęta ze wzruszeniem oglądały perypetie głównego bohatera. Przedstawienie zostało nagrodzone licznymi brawami.  
04 czerwca 2022 Strefa zabawy dla dzieci
Nasze najmłodsze Podopieczne mogły wziąć udział w atrakcjach dla dzieci zorganizowanych przez naszą zaprzyjaźnioną Rodzinę.
05 czerwca 2022 Święto Rodziny
Zgodnie z tradycją naszego Domu tego dnia do naszych Podopiecznych przybyli licznie członkowie ich rodzin. Specjalnie dla swych najbliższych Dziewczęta wraz z s. Pią i p. Katarzyną Chwałka przygotowały przedstawienie „Brzydkie Kaczątko”. Po wzruszającym spektaklu mogły przy kawie i słodkim poczęstunku spędzić czas ze swoimi Rodzinami.
04 czerwca 2022
Festyn rodzinny przy OSP Jodłownik
Na Festynie nie zabrakło atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. W ramach występów artystów naszej dzielnicy Podopieczne naszego Domu przedstawiły bajkę o Brzydkim Kaczątku.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego